گچ

گچ

گچ در انواع گوناگون و برای کابرد های متنوعی تولید ودر دسترس مصرف کنندگان قرار میگیرد. در صنعت ساخت و ساز ساختمان برای اندود کردن سطوح داخلی دیوارها و همچنین سقف های داخلی ساختمان و جهت ایجاد کردن سطحی صاف برای نقاشی یا کاغذ دیواری و... مورد استفاده قرار میگیرد.

از گچ برای تولید قطعات پیش ساخته گچی نیز استفاده میشود . این قطعات به کمک قالب های خاص ساخته میشوند و بیشتر جنبه تزیینی دارند. هم چنین استفاده از گچ در سقف‌های طاق ضربی که در گذشته بسیار مرسوم بود و یا در تیغه های داخلی به عنوان ملات آجرها کاربرد دارد. دلیل اصلی استفاده از آن به دلیل داشتن خاصیت زود گیر بودن گچ است که سبب میشود تیغه های داخلی  ویا طاق ضربی با سرعت بیشتری اجرا گردند و روند کلی اجرا سرعت میگیرد.

گچ از جمله مصالح ساختمانی پرکاربرد می شود که توسط مصالح لند توزیع می گردد.

یکی دیگر از خواص گچ که باعث استفاده بیشتر از آن میگردد خاصیت ازدیاد حجم در حین سخت شدن است. که سبب پر شدن همه خلل و فرج میشود این عامل باعث میشود گچ ترک نخورد و منافذ آن پر شده و لانه حشرات مزاحم نگردد.

از دیگر مزایای گچ مقاومت آن در برابر آتش سوزی است که فاکتور بسیار مهمی است به خصوص در ساختمانهای چوبی ویا ساختمانهایی که از چوب در اجزا آن استفاده شده است.گچ سفت شده مانند آنچه در طبیعت موجود است(سنگ گچ) با داشتن دو مولکول آب متبلور که در مقابل حرارت دوباره از گچ جدا میگردد و مانند یک لایه آب در برابر آتش به مدت 2 الی 3 ساعت از پخش شدن آتش در محیط چلو گیری میکند.

گچ دارای خاصیت آکوستیک است یعنی گچ در مقابل ارتعاشات صوتی رفتار مطلوبی از خود نشان میدهد. به نحوی که ۶۰ الی ۷۰ درصد ارتعاشات صوتی را جذب خود نموده و از انعکاس آن  جلوگیری میکند.گچ با داشتن رنگ سفید و خاصیت پلاستیکی در ساختمانها سبب خلق آثار زیبایی نیز میشود وسفید بودن آن امکان رنگ کردن به رنگ دلخواه را فراهم میکند.

 فراوانی و در دسترس بودن وهم چنین قیمت پایین گچ سبب استفاده از این مصالح در بیشتر سازه ها میشود.

اما گچ معایبی هم دارد مقاومت گچ در برابر آب و رطوبت و نم ضعیف است ودر صورت نفوذ آب لایه های گچ(سفید کاری) باد کرده و به رنگ زرد در میاید پس از رفع رطوبت این حالت هم چنان باقی میماند وشکل بدی بخود میگیرد. بنابراین استفاده از گچ در محیط های که با آب در تماس هستند امکان پذیر نیست.هم چنین گچ در فلزاتی مانند آهن که از عناصر اصلی ساختمان هستند خوردگی ایجاد میکند و نباید مستقیم با آهن تماس داشته باشد.برای این منظور قبل از استفاده از گچ باید فلزات کاملا پوشیده شوند.

عوامل تاثیر گذار در مقاومت گچ :گذشته از نحوه پخت گچ و نوع آن که تاثیر گذار است میزان آب مصرفی در ملات  نیز تاثیر مهمی در مقاومت نهایی دارد هر چه میزان آب مصرفی بیشتر باشد زمان گیرش بیشتر ومقاومت کمتر میشود.

عامل سوم تاثیر گذار در مقاومت دمای محیط است گچ در محیط های که در معرض سرد وگرم شدن متوالی قرار دارند به علت از دست دادن آب ترک میخورد مانند لایه های اطراف و روی لوله های بخاری وشومینه.

 


مصالح لند

مصالح لند به صورت مستمر و فعال در زمینه توزیع پخش عمده مصالح ساختمانی از کارخانجات مختلف شروع به فعالیت کرده که با حضور موفق در عرصه پخش و همکاری با شرکت های بزرگی همچون اسکان ایران، سازه قرن پایدار، مسکن گستر بانک مسکن، راورا، کاربردکار، رس، رایان ونک، ماموت ساختمان، آنی ساز، لوتوس و ... توانسته جایگاه ویژه ای در بازار های تهران و حومه بدست آورد .

اطلاعات تماس

آدرس:خیابان دماوند غرب به شرق چهارراه خاقانی کوچه مهدیه یکم پلاک 1 طبقه دوم
شماره تماس: 02177932673
شماره تماس مدیریت : 09121078038 
شماره تماس مدیر فروش: 09121404881 
ایمیل: jalil.froosh@gmail.com

نقشه

Image
© 97 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مصالح لند محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط :OFOGHIT