اخبار و مقالات

پوکه قروه

پوکه قروه چیست؟

پوکه سنگی آذرین با رنگ روشن و بسیار متخلخل است که در هنگام فوران آتشفشانی انفجاری شکل می گیرد. از این ماده در بتن سبک ، به عنوان سنگ تراشی محوطه سازی و به عنوان ساینده در انواع محصولات صنعتی و مصرفی به عنوان سنگدانه استفاده می شود. بسیاری از نمونه ها به اندازه کافی تخلخلی دارند که می توانند روی آب شناور کنند تا زمانی که به آرامی آبگیر شوند.

پوکه چگونه شکل می گیرد؟

فضاهای منافذ (معروف به وزیکول) در پوکه سرنخ چگونگی شکل گیری آن است. وزیکول ها در واقع حباب های گازی هستند که در خنک شدن سریع ماگما پر از گاز غنی هستند که در سنگ به دام افتاده اند. این ماده آنقدر سریع خنک می شود که اتم های موجود در مذاب قادر به قرار گرفتن در ساختار بلوری نیستند. بنابراین ، پوکه قروه یک لیوان آتشفشانی آمورف است که به عنوان "ماده معدنی" شناخته می شود.

بعضی از ماگما ها در حالی که تحت فشار هستند حاوی چندین درصد وزن محلول گاز است. برای یک لحظه متوقف شوید و در مورد آن فکر کنید. وزن این گاز در سطح زمین بسیار کم است ، اما این ماگماها تحت فشار می توانند حاوی چندین درصد از وزن نگه داشته شده در محلول باشند.

این شبیه به مقدار زیادی دی اکسید کربن حل شده در یک بطری بسته شده از نوشابه های گازدار مانند نوشابه است. اگر ظرف را تکان دهید ، بلافاصله بطری را باز کنید ، انتشار ناگهانی فشار اجازه می دهد تا گاز از محلول خارج شود ، و نوشیدنی از ظروف در یک ظرف آشفتگی فوران می کند.

جسم در حال ظهور ماگما ، که با گاز منحل تحت فشار فوق العاده شارژ می شود ، به روشی مشابه رفتار می کند. با پاشیدن ماگما از سطح زمین ، افت ناگهانی فشار باعث می شود گاز از محلول خارج نشود. این همان چیزی است که شتاب عظیم گاز پر فشار را از دریچه ایجاد می کند.

این هجوم گاز از دریچه ماگما را خرد می کند و آن را مانند یک کف ذوب شده بیرون می کشد. هنگامی که هوا از داخل ماگما پرتاب می شود ، به سرعت جامد می شود و به عنوان تکه های کف پا به زمین باز می گردد. بزرگترین فوران های آتشفشانی می توانند بسیاری از کیلومتر مکعب مواد را بیرون بریزند. این ماده می تواند در اندازه از ذرات ریز گرد و غبار گرفته تا بلوک های بزرگ تپه اندازه یک خانه باشد.

ترکیب پوکه قروه چیست؟

بسیاری از توده های پوستی از ماگماهایی که به گاز بسیار شارژ می شوند فوران می کنند و ترکیب ریولیتی دارند. به ندرت ، پوکه می تواند از ماگماهای پرمصرف گاز از ترکیبات بازالت یا آندزیتی خارج شود

پوکه جاذبه خاص بسیار کمی دارد

وزیکول های فراوان در شکاف و دیواره های نازک بین آن ها وزن مخصوص بسیار کمی به سنگ می بخشد. به طور معمول وزن مخصوص آن کمتر از یک است و به این سنگ امکان شناور شدن در آب را می دهد.

موارد استفاده از پوکه قروه

بیشترین کاربرد پوکه تولید بلوک های بتونی سبک و سایر محصولات سبک بتونی است. وقتی این بتن مخلوط شود ، وزیکول ها تا حدی پر از هوا می شوند. این باعث کاهش وزن بلوک می شود. بلوک های سبک تر می توانند الزامات ساختاری یک ساختمان را کاهش داده و یا نیازهای پایه را کاهش دهند. هوای به دام افتاده همچنین عایق بندی بیشتری به بلوک ها می بخشد.

دومین مورد استفاده متفرقه در محوطه سازی و باغبانی است. پوکه و اسکوریا همچنین سنگ های محبوب برای استفاده به عنوان بسترهای موجود در باغبانی هیدروپونیک هستند.

 


مصالح لند

مصالح لند به صورت مستمر و فعال در زمینه توزیع پخش عمده مصالح ساختمانی از کارخانجات مختلف شروع به فعالیت کرده که با حضور موفق در عرصه پخش و همکاری با شرکت های بزرگی همچون اسکان ایران، سازه قرن پایدار، مسکن گستر بانک مسکن، راورا، کاربردکار، رس، رایان ونک، ماموت ساختمان، آنی ساز، لوتوس و ... توانسته جایگاه ویژه ای در بازار های تهران و حومه بدست آورد .

اطلاعات تماس

آدرس:خیابان دماوند غرب به شرق چهارراه خاقانی کوچه مهدیه یکم پلاک 1 طبقه دوم
شماره تماس: 02177932673
شماره تماس مدیریت : 09121078038 
شماره تماس مدیر فروش: 09121404881 
ایمیل: jalil.froosh@gmail.com

نقشه

Image
© 97 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مصالح لند محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط :OFOGHIT